miercuri, 27 februarie 2008

Grecia - Finlanda

Am mai revenit cu cate-va meciuri astazi , primul meci este cel dintre Grecia si Finlanda meci care va incepe la ora 21 si 15 minute ora romaniei.Un meci interesant si echilibrat totodata .Grecia este calificata la campionatul european din Austria si Elvetia care va incepe peste 4 luni.Grecii au declarat ca o sa mearga in Austria si Elvetia pentru a-si apara trofeul castigat acum 4 ani in Portugalia dupa o finala de vis castigata in fata echipei gazde.Grecia joaca foarte bine in ultimul amical disputat , a castigat pe teren propriu cu scorul de 1-0 in fata Cehiei,astazi cred ca se vor impune fara probleme .De partea cealalta Finlanda este intr-o crestere , evidenta si in campania de calificari pentru euro 2008 , s-au batut la calificare , dar nu a fost sa fie.In 2002 Grecia si Finlanda s-au intalnit in grupe , la greci acasa , gazdele s-au impus cu 1-0 in timp ce in pe terenul finlandezilor , scorul a fost unul de necrezut 5-1 pentru Finlanda.In aceasta seara voi paria un ca nu vor fi mai mult de 5 cornere in prima repriza.Pana acum s-au mai jucat 2 meciuri internationale , Macedonia Serbia , scor terminat 1-1 , unde au fost doar 3 cornere in prima repriza , iar cel de-al doilea meci Hungary Slovakia doar 2 cornere in prima repriza.