miercuri, 27 februarie 2008

Bordeaux - Metz

Girondins Bordeaux se mentinea aproape de liderul Olympique Lyon, in urma victoriei cu scorul de 1-0 cu St Etienne, in meciul din etapa a 22-a a campionatului francez de fotbal. Unicul gol al bordelezilor a fost marcat de atacantul argentinian Fernando Cavenaghi (56), in fata a 23.990 spectatori, dar in etapa 23 Girondins Bordeaux a fost infranta de Lorient, scor 1-0, a marcat Jallet(pen 76). Metz in ultima etapa a reusit sa obtina un punct prin golul lui N Diaye din minutul 80, pe teren propriu in compania celor de la Rennes, scor 1-1, dupa ce au fost condusi inca din minutul 27, marcator Thomert. Girondins Bordeaux se afla in continuare pe locul 2 in clasament la 4 puncte de Olympique Lyon, loc care ii asigura accederea in grupele Ligii Campionilor. Meciul impotriva lui Metz pare sa fie destul de usor mai ales ca aceasat formatie se afla pe ultimul loc cu o victorie si 3 egaluri in 12 meciuri jucate in deplasare, doar 5 goluri date si 20 primite.